ARAPÇA HABERLER
Kavramlar sözlüğü
REKLAM

Reklamlarınız yayınlanır. İlk 6 ay ücretsiz...

muftununsitesi@hotmail.com

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.46625.4881
Euro6.20386.2287
Saat
Üyelik Girişi

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "FETÖ ile alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı hem Cumhurbaşkanımızın hem de önceki Başkanımız Mehmet Görmez'in görevden ayrılırken ifadesi çok açık ve net" dedi.

 FETÖ ile mücadele

FETÖ ile mücadeleye değinen Bozdağ, "FETÖ ile alakalı Diyanet İşleri Başkanlığı hem Cumhurbaşkanımızın hem de önceki Başkanımızın görevden ayrılırken ifadesi çok açık ve net. Burada bir geç kalmışlığı vardır. Çünkü FETÖ ve dini konularda sapkınlık içinde olan gruplarla ilgili elbette Diyanet İşleri Başkanlığının toplumu bilinçlendirme, aydınlatma ve onlara karşı uyarma görevi vardır. Bunu tam yapması lazım. FETÖ raporu, 15 Temmuz'dan sonra değil de daha önce yayınlanmış olması gerekirdi." diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:

"FETÖ ile ilgili konularda, bugüne kadar Türkiye'de Cumhuriyet hükümetlerinden hiçbiri, AK Parti hükümetine gelene kadar hiçbir başbakan FETÖ'ye terör örgütü demedi, hiçbir bakan da demedi ama ilk defa Sayın Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız bu yaklaşımı ortaya koydu ve daha sonra ortaya çıkan olaylar, bu yaklaşımın doğruluğunu ortaya koydu. Kriminal gözle devlet bütün kurumlarıyla bu örgüte yaklaştı ve bu örgütün suç delillerini ortaya çıkarma konusunda bir seferberlik var.

O yüzden zorluk var FETÖ ile mücadelede. Çünkü gizliliği esas alıyor, göründüğü gibi olmuyor, olduğu gibi görünmüyor. Siz çok laik biri zannediyorsunuz ama adam kendini gizlemiş, laik biri değil. Çok dindar biri zannediyorsunuz, kendini gizlemiş başka bir yerde. Çok milliyetçi zannediyorsunuz, siz milliyetçisiniz, o sizden daha milliyetçi gözüküyor. O yüzden bunları tespitte gerçekten çok büyük zorluklar var ama kamu kurumlarımız bu konuda kılı kırk yararcasına bir faaliyetin içindedir. Kimseye haksızlık yapmadan, doğru tespitler yaparak, devletimiz ve milletimiz için tehdit oluşturan bu terör örgütü ve mensuplarını tehdit ve tehlike olmaktan mücadele devam etmektedir."

Bozdağ, Diyanet İşleri Başkanlığının, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yürüttüğü faaliyetlerine ilişkin, "Diyanet İşleri Başkanlığımız, bu olaydan sonra Türkiye'de başka dini kitap, dergi, yayın veya sohbet, başka şeyler yapan bütün gruplarla ilgili de buradan çok net söylüyorum, bundan sonra raporlar yayımlayacaktır. Onların kitaplarında varsa sapkınlıklar, yanlışlıklar bunları rapor edecektir. Halk bu raporlara itibar eder, etmez o vatandaşımızın takdiridir ama Diyanet İşleri Başkanlığı bundan sonra bu alandaki bütün yayınları, bütün çalışmalar üzerinde bir değerlendirme yapıp vatandaşı uyarma görevini yapacak. Bu konudaki çalışmalara da başlamıştır." değerlendirmesinde bulundu.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
55 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
2017 İlçe Müftüsü ATAMALARI
Hava Durumu
Anlık
Yarın
12° 15° 7°